Ankara Manuel Terapi Merkezi - Hasta Yorumları

Yorumlar

Yorumlar

Hastalarımızın gelen değerli görüş ve yorumları aşağıda bulabilirsiniz…

Sinan ŞAKAR

2018 mart ayından bu yana ciddi manada bel ağrısı çekiyordum. Doktora gittiğimde MR çekmem söylendi. Cektigim MR'dan sonra cikan sonuçlarda bel fıtığı olduğum söylendi. O kadar çok bel ağrısı yaşadım ki gitmediğim yer basvurmadigim doktor kalmadi. Internette araştırma yaparken bünyamin hoca ve ekibini gördüm ve özellikle yorumlarda kisa süreli tedaviden bir çok kişinin olumlu sonuç aldığını görünce arayıp randevu aldim. Sağolsunlar bünyamin hoca başta olmak üzere ekibinin güler yüzlü karşılamaları ve ilgileri olumlu sonuç alacagimin göstergesi ve inancını gösterdi. Daha ilk seansa gittiğim gün eve dönerken belimdeki tedavinin olumlu yanıt vermesini tedaviden öncesi yarıya yarıya fark ettiğini ciddi manada yaşadım. Tesadüfler bazen hayatınıza o kadar cok anlam katar ki; tıpkı bünyamin hocamın ve ekibini internette gördüğümde hem sağlığıma kavusmamda; hemde onları bir aile olarak görmem ve alışmam en büyük tesadüfün bu kadar güzel olduğunu görmek oldu. Sabırla 5 seans sonunda çok şükür tamamen toparlanmam ve iyilesmem hatta koşuyor olmam en büyük mutluluğum oldu:) Inanmak başarmanın yarısıdır derler ya hani, bünyamin hocamın bana dediği de şuydu " sen bize inandın ve güvendin" buda tedavinin olumlu olduğunun göstergesi oldu. Basta bünyamin hocam olmak üzere mehmet hocaya bensu hocaya ve bütün ekibine teşekkür ederim bu arada unutmadan güler yüzlü gülay hanıma da cok tesekkur ederim ilgisinden dolayi.

Mehmet Aydoğan

Fıtık hastalığım bacağımda ağrı yapıyordu . Gitmediğim yer kalmadı.En sonunda Bünyamin Haksever Bey’e geldim ve şifamı buldum.Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum.

Abdurrahman Yumuşak

Yurt dışında tedavilerimin sonuç vermemesi üzerine Hollanda'dan Türkiye'ye geldim.Türkiye'de Bünyamin Bey'le tanıştım.Fazla zamanım olmamasına rağmen Bünyamin Bey hızlandırılmış egzersizler uygulayarak ağrılarımı ve acılarımı dindirdi.Kendimi çok mutlu hissediyorum ve acısız tekrar yurt dışına dönüyorum. Bünyamin Bey'e ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Derdine çare bulmak isteyen herkese Bünyamin Bey'i tavsiye ediyorum.

Zafer Aktaş

Bel fıtığı rahatsızlığı sebebiyle tanışma fırsatı buldum Bünyamin Hoca ile. Beyin cerrahi hocalarının ameliyat dediği ve benim de ameliyata karar verdiğim gün basladı kendisiyle tanışmam. Bünyamin Hocayla ilk randevuya geldiğimde kişisel ihtiyaçlarımı karşılamakta zorluk çeken, yürümekte zorlanan sadece yatar pozisyonda az ağrı içinde durabilen birisiydim. Daha ilk çalışma sonucunu 3, 4 gün içerisinde hissetmeye başladım ve 5 çalışma sonunda ağrılarımdan neredeyse eser kalmadı.

Selen Hanım

Yaklaşık 40 derece skolyozum var. Kesinlikle ameliyat olmam gerektiği söylenmişti. Bünyamin Bey ile sıkı bir egzersiz programı yaptık. Schroth terapi seanları ile daha ilk ayda vücudumdaki değişimleri gözlemleyebildik.Sonraki aylarda film çektirdiğim zaman açı bariz bir şekilde azaldı ve çok daha sağlıklı bir görüntüye ulaştım. Ayrıca kendisi ve ekibi oldukça profesyonel ve gülery üzlü. İyi ki yollarımız kesişti. Buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum ve başarılarının devamını diliyorum. .

Öncelikli olarak bu yazıyı yazmamın nedeni, benim gibi insanların yıllardır çektiği ve bir türlü çare bulamadıkları belki de sonunda ameliyatı son çare olarak gören birçok insana yardımcı olacağını düşünmemdir. Ben 47 yaşında özel sektörde yöneticilik yapan ve 20 yıldır belinden problem yaşayan birisiyim. Bu süre zarfında sayısını hatırlamadığım kadar doktora gidip, yine sayısını hatırlamadığım kadar fizik tedavi aldım. Ama bu tedaviler hep geçici oldu. Ben haftada 3-4 gün spor yapmayı hayat tarzı olarak benimseyen biriyim. Ne zaman tamam şimdi düzeldim artık rahat rahat spor yapabilirim desem belim buna hep engel oldu ve son 5 yıldır da artık spor yapmayı bırakın normal hayatımı idame ettirmekte zorlanıyordum. Bundan yaklaşık 1 yıl önce araba kullanmakta bile zorlandığım bir süreçte bir arkadaşımın tavsiyesi ile Bünyamin hocaya gittim. Sonuç olarak lafı fazla uzatmadan, 5. seansın sonunda yaşam kalitem eskisinden de iyi bir hale gelmiş ve spor da yapabilir bir hale gelmiştim. Halen haftada 3-4 gün fitness yapıyorum. Umarım bu yazdıklarım benim gibi dayanılmaz bel ağrıları çekip de bir çözüm bulamayan başkalarına yardımcı olur..

İnternetten okuduğum yorumlarından ulaştım Bünyamin Hoca'ya. Çok şiddetli ağrılarım vardı. Kendisiyle tanıştığımda çok iyi karşılandım çok ilgi gösterdi. Çok motive etti ve pozitif enerji verdi. Ağrılarımdan kurtulacağıma inanamıyordum. İlk seanstan itibaren ağrılarımın %50 gitmeye başladı. Bel fıtığı ağrılarımdan dolayı gitmiştim. Ameliyat olmamak için Bünyamin Bey'e gittim. Oturup kalkamıyordum ve hareket ettikçe şiddetli ağrılar yaşıyordum. Beş seans sonrasında ağrılarım tamamen sona erdi. Benim gibi bu sorunu yaşayan bir arkadaşımda gitti ve sonuç aldı. Kesinlikle ağrı sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

Boyun fıtığı ve donuk omuz sendromu için bugün ilk seansa gittik. Bana göre çok ilginç bir şey oldu ki boynumu sağa sola hareket ettirebildim. Gerçekten işinin ehli bir fizyoterapist olduğunu düşünüyorum. İnşallah daha iyi olacağım. Çok teşekkür ederim..

Bünyamin hoca ile tanışmam kardeşim vasıtasıyla gerçekleşti. Kendisinin boyun rahatsızlığını kısa bir sürede iyileştirmesinin ardından yoğun tavsiyeleriyle bel fıtığı teşhisiyle Bünyamin Bey’e gittim. Hastanede ameliyat günüme dahi karar verilmişken Bünyamin hocayla yaptığımız ilk seans sonrasında yaşam kalitemi inanılmaz bozan dayanılmaz ağrılarım son derece azaldı ve birkaç seans sonunda ağrılarımdan eser kalmadı dolayısıyla ameliyat da olmadım. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyor ve ihtiyaç duyanlara tereddütsüz tavsiye ediyorum..

Cavidan Kaya

Bünyamin Bey'e, doktorumun önerisi ile aşil tendiniti şikâyetiyle gittim. Bir yıldan beri devam eden şikâyetimi ilk bir iki seansta azalttı. Aşil tendonumu gererek tendinite sebep olan mekanik probleme ve kas gruplarına yönelik uygun uygulama ve egzersizlere başladı. Manuel uygulama yöntemi ile bu bölgedeki kasları gevşetmek ve esnetmek için çalışmalar gerçekleştirdi. Kendisine minnettarım.

Can Akıncı

Merhaba, 18 yaşındayım. Yaklaşık iki yıldır giderek artan bel ağrıları çekiyordum ve en sonunda bir doktora gittim. Omurgamda düzleşme gerçekleştiği ve bel fıtığı başlangıcı olduğu tespit edildi MR sonuçlarında. Klasik fizik tedavi ile düzelmeyeceğini düşündüğüm için ve çevremden de aynı yorumları hep duyduğum için başka bir yol aramaya başladım. En sonunda bir kaç tavsiye üzerine Bünyamin Bey'i buldum. İlk seanstan itibaren hem anlık, hem de kalıcı rahatlamalar hissetmeye başladım. Ayrıca klasik fizik tedaviden çok daha kişiye yönelik özel bir ilgi olması baştan çok rahatlattı beni psikolojik olarak. Altı seansın sonunda ağrılarımda yüzde doksan, doksan beşe kadar azalma ve yaşam kalitemde de bir o kadar yükselme hissettim. Kesinlikle çok memnun kaldım, şimdi rahat rahat hareket ederken iyi ki Bünyamin Bey'i bulmuşum diyorum....

Özgür Eroğlu

CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı – Gama Güç Sistemleri A.Ş.

Hocamız ile tanışıklığım birkaç sene öncesine gidiyor. Kendisini ilk ziyaret sebebim 42 yaşında öğrendiğim bir bacağımın diğerinden 2.5 cm kısa olması konusunda yapabileceği birşey olup olmadığını sormaktı. Beni muayene ettikten sonra 2 seansta kısalığı 7-8 mm’ye indirebileceğini söyledi. Çok umutlandım ama başta inanamadım. Fakat 2 seans ardından gerçekten söylediğini yaptı ve şu an için kısalık sadece 7 mm ve artık hayatımın akışını etkilemez hale geldi. Zaman için kendisine birkaç kez daha gittim, örneğin tenisçi dirseği sorunum için ve kolumda güç kaybı için onlarıda çok kısa zamanda halletmeyi başardı. Hocam bana göre mesleğini aşk ile icra eden, konusunda çok bilgili, pozitif ve dürüst birisi. Kendisi ile tanışmaktan çok memnunum ve kendisine başarılar diliyorum...

İbrahim Öcal

Boyun fıtığı, skolyoz ve ileri derece omuz ağrısı şikayetiyle kendisine ulaştım. Son derece ilgili ve samimi karşılamasının akabinde yardımcı olabileceğini söyledi. Seansları tamamladığımızda gerçekten de söylediği gibi ağrılarım bitme noktasına gelmişti. Egzersizler süresince de sizinle çok yakından ilgileniyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Benzer şikayetleri olan herkes mutlaka kendisine danışmalı. Daha ilk görüşmede güler yüzü ve alanındaki uzmanlığı ile size yaklaşımının hemen tedaviye başlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yıllardır bel fıtığı ve skolyoz şikayetim devam etmekteydi ağrılar gün geçtikçe artıyor akut dönemlerin arası daralıyor günden güne yatağa hapsoluyordum, ameliyat olmam gerektiği belime vida takılacağı söylenince soluğu Hocam'ın yanında aldım. 5 görüşme sonunda yaşam kalitem arttı ağrılarım yok olma seviyesine indi. Her seansta son derece, ilgili dikkatli ve güler yüzlü yaklaştı. Çaresi yok denilen noktada sihirli elleriyle çare oldu. İyi ki diyor ve kendisine teşekkürü borç biliyorum

Berke Eren

Bundan 6 ay önce ağırlık kaldırırken yaptığım ters bir hareketten dolayı ileri fıtık teşhisi konuldum. Ağrılarımdan ve ayağıma vuran uyuşukluklar dolayısıyla yaşam kalitem düşmüştü, ancak Hocamla tanıştıktan sonra yaşadığım problemleri 6 seansın sonunda minimuma indirmeyi başardı. Şimdi ise gündelik hayatta sıkıntı yaşamazken üstelik spor da yapabiliyorum. Kendisine teşekkür ederim.

Yrd. Doç. Dr. N. Gündüz

Ankara Manuel Terapi Merkezi'ne yurt dışında kürek kemiği rahatsızlığımı çözen manuel terapist (kayroprakt) özlemi nedeni ile internette özel arayış sonucu ulaştım. Kendisine bel ve dik duramama rahatsızlığı ile gittim. Öncelikle MR'ımı incelemesi sonucunda 3 yıl önce gerçekleşmiş olan merdivenlerden düşme sonucu oluşmuş olan kuyruk sokumu kaymasını tespit etti. Sihirli elleri ile manuel terapi yöntemi ile bu bölgedeki kemikleri doğru hizaya getirip tedavi sağladı ve kronikleşmiş kuyruk sokumu ağrılarımdan beni kurtardı. İşyerimde uzun süredir simit olarak adlandırılan bir mindere oturuyordum. Kendisine minnettarım. Daha sonra ise, bel ve bağırsak şişkinliği sorunuma yönelerek kısa sürede dik durmamı sağladı. Ayrıca, osteopatik tedavi ile iç organlarımı saran gergin kasları gevşeterek daha da iyi hissetmemi sağladı. Verdiği doğru ev egzersiz hareketleri ile ağrılarımın neredeyse tamamını iyileştirdi. Benim kısa sürede çok daha iyi hissettiğimi gören bel ağrısı çeken bir arkadaşım da Hocama tedavi olmaya gitti ve onu bulduğum ve önerdiğim için bana teşekkür etti. Bel, bağırsak şişkinliği, kas iskelet rahatsızlıkları çeken ve çare bulamamış kişilere bir de Hocamın sihirli elleri ile uyguladığı fizik tedavi yöntemlerini denemelerini özellikle tavsiye ederim. Çok memnun kalacaklarını düşünüyorum çünkü kendisi dünya çapında, özellikle Almanya, İsveç ve Finlandiya gibi gelişmiş ülkelerde uygulanmakta olan kayropraktik, osteopatik ve benzeri tedavi yöntemlerini ülkemizde uygulamaktadır. Başarılarının devamını diliyor ve gösterdiği cana yakınlık, beyefendi duruşu ve samimiyeti ile kısa sürede güven telkin ederek iyileşme sürecimi hızlandırdığı için tekrar teşekkür ediyorum.

İlke Şen

Hentbolcu

Hocamız ile tavsiye üzerine tanıştım.Sporcuyum, daha önce ayak bileğimde bağlarım yırtılmıştı.O vesile ile Hocam ile tanıştım. En son bel fıtığı sıkıntısıyla kendisine gittim 20/25 günde 2 yada 3 seans oldu. Belimdeki ağrılar çok şiddetliydi. 15 dk dan sonra ayakta duramıyordum o seanslardan sonra şuan sıfır ağrı ile devam ediyorum hayatıma . Yakınlarıma da tavsiye ettim ediyorum da kendisi çok güvendiğim ve inandığım bir fizyoterapist ben sporcu olduğum içinde her türlü sakatlıkta kendisiyle irtibata geçiyorum.

Prof. Dr. Ülker Koçak

Çocuk Hematoloji

Arkadaş önerisiyle tanıştığım Ankara Manuel Terapi Merkezi, 1 yıldır sağa sola çeviremediğim boynumu 5 görüşmede 30 yıl öncesine (yaş 55) döndürmeyi başardı. Üstelik daha önceki fizyoterapi deneyimlerim nedeniyle sonuç ummadan ve ön yargılı gitmiştim kendisine...Beyefendi kişiliği, işini çok severek yapması, pırıl pırıl kliniği 1. görüşmeden hemen sonra kendisine inanmamı ve başarıyı sağladı, ağrı kesicilerden kurtuldum. Kas, eklem ağrısı olan herkese şiddetle öneriyorum.

Çılga Dilara ÖZDEMİR

Yaklaşık olarak 1.5 - 2 yıl önce çene eklemimde ufak bir ağrı başlamıştı. İlk önce ciddiye almamıştım fakat zaman geçtikçe ağrım artmaya ve beni rahatsız etmeye başladı. Dayanılmaz bir hal aldı. Daha fazla dayanamayınca da hastaneye gittim. Ağzımı açarken çenemin sola kaydığını ve ağız açıklığımın normalden fazla olduğunu söylediler. Özellikle gece uyurken dişlerimi sıktığım için başlamış, gün geçtikçe de ilerlemiş. Eğer terapi görmezsem daha da ilerlermiş. İlk olarak gece plağı verdiler ve yumuşak diyet uygulamamı söylediler. Uzunca bir süre uygulamama rağmen yine de etkili olmadı. Son çare olarak fizik terapi görmem gerektiğini, bundan da bir sonuç alınamazsa cerrahi bir müdahale yapılacağını söylediler. Fizik terapi için ise Hocamı önerdiler. Alanında uzman olduğunu ve her hastasının terapi sonucu çok memnun kaldığını söylediler. Aynı gün Hocam'la görüştük ve ertesi gün terapiye başladık. Toplam 4 seans sürdü terapim. Her seansta manuel terapiyle, kalem elektrotla hem ağız açıklığımı hem çenemdeki kaymayı düzeltmek amacıyla bir terapi uyguladı. Yanı sıra günlük uygulamam için egzersizler de verdi. İlk 2 seanstan sonra ağrılarımda büyük oranda azalma oldu. Yemek yerken olan ağrılarım da kalmadı. Son seansta ise ağız açıklığım normale döndü, ağrılarım tamamen bitti ve artık ağzımı kontrollü bir şekilde açabiliyorum. Bu kadar çabuk, bu kadar etkili olacağını hiç düşünmemiştim ilk başta. Ama şimdi gerçekten çok memnunum, çok rahatım. Hocam daha etkili sonuç alabilmek için gerçekten çok uğraştı. Hem güler yüzlü, hem iyi niyetli, hem de gerçekten işinin ehli bir fizyoterapist. Egzersizlerimi yapmaya hala devam ediyorum ve hiç bir sıkıntım yok. Şimdi diyorum ki iyi ki cerrahi bir müdahale yerine Ankara Manuel Terapi Merkezi'ne gitmeyi tercih etmişim.

Damla Demirel

20 yaş dişini aldırırken çok zorlandığı için zamanla ağız açıklığım azaldı.Ağrılarım arttı.Yaklaşık 1 senedir terapi görüyorum. Terapi sürecinde botoks ve eklem yıkaması yapıldı. Ağız açıklığım biraz daha arttırıldı. Ağız açıklığımın bir kaç cm daha arttırılması ve daha rahat etmem için fizik terapi gördüm. Hocamın uyguladığı manuel terapi ile ve Evde fizyoterapistin verdiği egzersizleri yapıyorum.Ve ağız açıklığım 3-4 cm kadar arttı. Ağrılarım da azaldı.

Yorum EkleyinDr. Öğr. Üyesi Bünyamin Haksever Kanal D Haber'e Konuk Oldu